מאמרים

ספנקרים והצלפות

()

חלף הזמן שבו לא מדברים על אפשרויות שונות של סקס. בעבר הסקס היה מושתק בתקשורת ואף היה מקובע מחשבתית. כיום, ישנה במה מיוחדת לסוגי סקס שונים כגון סקס עם ספנקרים והצלפות. הוספת צעצועים ועזרים נלווים במיוחד, לחדר המיטות הוא ביטוי ליצירתיות המתפתחת לטובת פלפול היחסים, הגשמת פנטזיות ועינוג מירבי של הפרטנר. איך תדעו איזה פנטזיה מתאימה למימוש? תמשיכו לקרוא איתנו. 

מהם השימושים של ספנקרים?

חלק ממשפחת אביזרי סאדו הם ספנקרים או ספנקר ביחיד, זהו מחבט שמטרתו היא הצלפה בבן או בבת הזוג. היתרונות שלו הם:

 • הוא קצר וקל לשימוש. בניגוד לשוטים רגילים וסטנדרטיים, אשר נדרש לעמוד במרחק סביר מהבן או בת הזוג כדי להצליף בו.
 • עם הספנקר ניתן לחבק את הפרטנר ולהצליף בו, בו זמנית.
 • באמצעות הספנקרים אפשר להצליף ולחבוט בבן זוג בצורה מדויקת ללא הפעלת כוח רב מידי, מיועד לאזורי הישבן והירכיים.
 • בשל גודלו הקטן הוא נוח מאוד לאחיזה וכשמצליפים עימו הוא מאפשר חבטה טובה בעוצמת כאב בינונית.
 • בעת שימוש נכון בספנקר לא אמור להשאיר סימנים על גופו של הפרטנר, הודות לכך הוא מתאים לשימוש לאורך זמן ממושך וניתן אף לחמם את הספנק עצמו כדי להקל על התחושה של הפרטנר.

מהו BDSM?

בדס"מ או בקיצור כפי שנכתב באנגלית BDSM זהו מונח שמתאר את המשחקים הארוטיים שמתנהלים בין שני בני זוג או יותר. מטרתם העיקרית של המשחקים הללו היא להשתית שליטה של צד אחד על הצד האחר.  ה-BDSM מבוסס על משחקי שליטה שמעורב בהם כוח ומשחקי תפקידים. בו צד אחד הוא השולט בעוד שהצד השני הוא הכנוע והצייתן לכל מה שמבקש הצד השולט. חניקות, קשירות וגם הצלפות, הם חלק ממשחקי שליטה, המלווים בשימוש של ספנקרים, שוטים, אזיקים לסקס ועוד. משחקים אלו יכולים להיות מלווים בטכניקות שונות ומגוונות הגורמות לכאב וכניעה מוחלטת של הצד השני. דוגמאות לטכניקות הנפוצות ביותר:

 1. קשירות.
 2. חניקות.
 3. שריטות.
 4. נשיכות.
 5. שילובים של טמפרטורות קיצוניות כמו חום וקור.
 6. מכות גוף נקודתיות.
 7. חבטות על ידי ספנקרים.

ועוד הרבה אופציות נוספות וכל העולה על הדמיון תוך הסכמה של שני הצדדים והגדרת גבולות ברורים. 

איך ספנקרים יכולים לעורר את המיניות?

כשמדובר במגע אינטימי בין שני בני זוג, מדובר על מגע נעים של עור לעור אשר גורם למוח שלכם להפריש הורמון בשם אוקסיטוצין שנקרא גם הורמון האהבה. הורמון אוקסיטוצין הוא זה שגורם לכם להימשך ולהתחבר יותר לבן או בת הזוג שלכם. במהלך מגע זה אנחנו פחות מרגישים את הכאב ואף נהנים ממנו, דבר הגורם לעוררות מינית מוגברת. באמצעות ספנקרים ניתן לחבוט בבן או בת הזוג ולגרום לכאב מהנה ומענג תוך שילוב של קרבה בין שני בני הזוג ללא הצורך בריחוק כמו שנעשה עם שוט. העיקרון בו השולט יכול לחבוט בנשלט מוסיף לתשוקה בעת הסקס בעוד שהנשלטת או הנשלטת מכתיבים את הקצב ואת הגבולות של הכאב ועוצמת החבטות. מדובר בהתחברות לכאב של שני הצדדים דבר המקרב ביותר מבחינה אינטימית. 

איך תדעו אם הפנטזיה מתאימה לכם?

כשרוצים להוסיף עוד אלמנטים לחדר המיטות בין שני בני הזוג, עולה השאלה לא פעם: איך אדע מה הפנטזיה שהכי מתאימה לי למימוש?". התשובה הכי טובה שאפשר לתת, היא שהכל ניתן לנסות בהסכמתו של הפרטנר שנמצא איתכם. כל עוד זה נעשה באיזון תוך הגדרת גבולות ברורים, הגדרת מה עושים אם זה לא מתאים, הכל יכול להיות טוב וגם מקרב. במידה ומדובר בלנסות פנטזיה ארוטית המשלבת BDSM ומשחקי שליטה ואף שימוש באמצעים נלווים כמו ספנקרים לצורך חבטות, דבר אשר יכול להרגיש השפלה עבור הצד הנשלט, כדאי לנסות ולייצר את המרחב הבטוח בין בני הזוג כדי שניתן יהיה להפסיק אם לא תרגישו בנוח.

/ 5.